21. září 2020
Kategorie: Cestování

Apartmány či celé byty jsou bezpečnější než hotelové pokoje

Koronaviru navzdory se většina Čechů i letos rozhodla strávit dovolenou jinde než doma nebo na chalupě. Někteří vyrazili do zahraničí, ať už k moři či do hor, většina národa pak zvolila pobyt v tuzemsku, případně hned několik několikadenních výletů. Podle statistik nocovali Češi nejčastěji v hotelech či penzionech, v závěsu za nimi jsou kempy a až poslední místo obsadily pronájmy celých bytů či nemovitostí. To je přitom z epidemiologického hlediska nejbezpečnější variantou.

Kempům se raději vyhýbejte

Z hlediska rizika nákazy jsou na tom suverénně nejhůře kempy, kde je prakticky nemožné udržovat adekvátní hygienické standardy. To se týká kempů v České republice i jiných zemích, například v Chorvatsku, kde jsou právě kempy mezi českými turisty velmi populární. V celé řadě kempů jsou kuchyňky, sociální zařízení a další společné prostory z hlediska potenciálního šíření koronaviru velmi rizikové. Kempům byste se proto raději měli vyhnout, zejména těm, kde je hlava na hlavě.

Hotely a penziony s vykřičníkem

Hotely i penziony mají na rozdíl od kempů dostatek personálu, který se stará o úklid a dezinfekci společných prostor, a mají také adekvátní zázemí. Hoteloví hosté však obvykle společně snídají a někdy také večeří. Společná jídla také patří mezi rizikovější aktivity, zejména pokud hotel nabízí snídani formou populárních švédských stolů.

Vlastní ubytování je nejjistější

Nejlepší variantou ubytování je pronajatý byt či celý dům. Klíče k nemovitostem, které jsou pro krátkodobé pronájmy určené, si často můžete vyzvednout bez přímého kontaktu s majitelem, mohou být umístěny například ve schránce s elektronickým zámkem, který otevřete kódem. Ten získáte po zaplacení nebo krátce pře příjezdem. V pronajatém apartmánu jste zcela sami a jste tak v podobném bezpečí jako doma.

Turistické pronájmy apartmánů nabízí například:

  • Airbnb
  • Expedia
  • Only-Apartments
Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: