Jak si správně zařídit ložnici?
Ložnice by měla být oázou klidu, ve které se nám bude příjemně spát. I vy si uvědomte, že bez dlouhého a vydatného spánku nikdy nebudete život žít na 100 %. Při spaní tělo regeneruje, odpočívá a současně shromažďuje novou energii na další den. Kvalitu spaní neovlivňuje jen postel a matrace. Záleží na mnoha dalších faktorech!
Dostatek čerstvého vzduchu
Důležité je ovzduší, které v ložnici máte. Ideálně byste měli mít v místnosti neustálý přísun čerstvého vzduchu, a to i v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu. Stačí otevřít mikroventilaci. Odborníci se shodují, že by se teplota v ložnici měla pohybovat v rozmezí 18°C až 20°C. Jak ji zajistit i v parném létě? Přes den nechte okna zavřená, otevřete je až v noci, kdy teplota venku klesne. Pokud se teplota bude držet stále nahoře, pomůže ventilátor nebo klimatizace. Ty ale na noc vypněte!
Barvy a vůně
Před usínáním je člověk mnohem vnímavější ke svému okolí. Stačí jen jeden rušivý element a před usnutí se budete dlouze převalovat. V ložnici by se proto měly objevovat tlumené přírodní barvy, například hnědá, krémová žlutá, pastelová zelená. Naprosto nevhodná je červená barva, která působí agresivně a modrá barva, protože navozuje pocit chladu. Co se týče vůně, je vhodné opět vsadit na přírodu. Skvělou volbou jsou svěží květinové vůně. Dále je vhodná vanilka a vůně lesa.
Rozestavění nábytku
Velkou roli hraje rozestavění nábytku. Snažte se postel dát na takové místo, abyste z ní viděli na dveře a přitom nebyli blízko u okna ani u topení. To, že vidíte na dveře, podvědomě uklidňuje. Snažte se, aby v ložnici bylo jen minimum nábytku, působí to vzdušně.
Klid!
Při usínání by vás nemělo nic rušit. Snažte se usínat v tichu. Puštěná televize či rádio jsou rušivé prvky, které vám budou bránit v usnutí. Jestliže vám usínání v tichu dělá problémy, pusťte si potichu relaxační hudbu.