
Znáte výhody platební brány? A která patří k těm nejlepším?
Platební brána je zabezpečený systém, který pomáhá zpracovávat platby za zboží a služby. Je to oblíbená možnost pro firmy, jež potřebují zpracovávat platby bezpečným a efektivním způsobem. Nabízejí podnikům řadu výhod – jaké jsou ty hlavní a která platební brána nabízí „něco navíc“?
Vysoká úroveň bezpečnosti
Platební brány poskytují bezpečné online prostředí pro zpracování plateb, čímž snižují riziko krádeže identity a podvodů. Všechny transakce jsou šifrovány a data jsou bezpečně uložena. V praxi samozřejmě záleží na úrovni zabezpečení konkrétního systému. Proto je důležité vybírat obezřetně a zohlednit zkušenosti dlouhodobých uživatelů.
Snadná integrace
Platební brány je zpravidla možné velmi snadno integrovat do stávajících webových stránek a podnikových systémů. To zákazníkům usnadňuje provádění plateb a firmám dává možnost spravovat své transakce v reálném čase. Dobrým příkladem je platební brána Pays, o které se dočtete více v závěru článku.
Flexibilnější možnosti plateb
Platební brány umožňují podnikům rozšířit nabídku platebních metod. Obvykle dokáží zpracovat kreditní a debetní karty, PayPal a často i další druhy plateb. Zákazníci tak mají více možností, jak platit, což v konečném důsledku přispívá ke zvýšení prodeje.
Rychlejší platby
Zpracování plateb uskutečněných prostřednictvím platební brány je mnohem rychlejší než tradiční metody. To pomáhá podnikům rychleji dostávat platby a následně dokončit prodeje. I tento aspekt přispívá k větší spokojenosti zákazníků.
Jak platební brána funguje?
Platební brány jsou digitální platební služby, které umožňují podnikům bezpečně přijímat platby kreditními a debetními kartami, a to jak online, tak v kamenných obchodech. Fungují jako prostředník mezi prodejcem/poskytovatelem služeb a zpracovatelem plateb – poskytují funkce pro bezpečné zpracování plateb a šifrování dat takovým způsobem, aby byly informace vašich zákazníků v bezpečí.
Platební brány komunikují se zpracovateli plateb, kteří se připojují k hlavním sítím kreditních karet, jako jsou Visa, MasterCard a další. Když zákazník platí kreditní nebo debetní kartou, platební brána funguje jako prostředník mezi obchodníkem a zpracovatelem plateb, který bezpečně odešle informace o platbě zpracovateli a poté odešle výsledek transakce zpět obchodníkovi.
Platební brána nejprve ověří klíčové platební údaje zákazníka (tzn. jméno, číslo karty, datum platnosti atd.). Tyto informace jsou poté odeslány zpracovateli plateb, který ověří u banky zákazníka, zda je karta platná a zda jsou k dispozici finanční prostředky. Pokud jsou údaje platné a prostředky k dispozici, zašle zpracovatel platby autorizační kód zpět platební bráně.
Platební brána poté sdělí autorizační kód systému obchodníka, který zpracuje transakci a dokončí platbu. Platební brána bude také zodpovědná za zachycení platby a převod finančních prostředků na bankovní účet obchodníka.
Proč vsadit na českou platební bránu Pays?
Spousta obchodníků přechází ze stávajícího řešení na český systém Pays. Vedou je k tomu racionální důvody: v prvé řadě jde o možnost volby zpracovatele plateb (acquierer nebo banka) včetně rychlého přechodu k jinému, případně přerozdělení mezi více zpracovatelů.
Mezi další klíčové výhody platební brány Pays patří jednoduchá integrace, možnost volby účtování poplatků (budete za transakci platit vy, nebo zákazník?), snadný příjem záloh a plateb předem, ale také fakt, že si provozovatel neúčtuje žádný měsíční paušál.
Cenová politika Pays je velmi transparentní a při vyšších obratech lze získat individuální tarif. O výhodách nejlepší platební brány se dočtete více zde.